Magyar

Hallgatóknak » TDK

TDK

Egyetemünkön minden évben megrendezésre kerül a Tudományos Diákköri Konferencia. Az évek során Hal- illetve Hal- és Vadgazdálkodási Szekcióban indulnak szakirányos hallgatóink. A konferencia lehetőséget biztosít a hallgatók kutatási eredményeinek bemutatására és az előadói képességek fejlesztésére. A szekcióban évenként neves Bizottság áll össze, melyben mind a kutatás, mind a gyakorlat képviselteti magát.

 

TDK - 2011

 

TDK - 2010

 

TDK - 2009

 

TDK - 2008

 

TDK - 2007

 

TDK - 2006

 

TDK - 2005

 

TDK - 2004

 

TDK - 2003

 

 

 

 

 

 

TDK - 2011

 A bizottság összetétele:

 

Elnök:

Dr. Mézes Miklós, tanszékvezető, egyetemi tanár (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Takarmányozástani Tanszék)

 

Társelnök:

Dr. Urbányi Béla, tanszékvezető, egyetemi docens (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

 

Tagok:

Dr. Horváth Lászó, egyetemi tanár, MTA doktora (SZIE-MKK-KTI Halgazdálkodási Tanszék)

Dr. Woynárovich András, FAO szakértő

Hoitsy György, ügyvezető (Lillafüredi pisztrángtelep, Hoitsy & Rieger Kft.)

 

Titkár:

Dr. Bokor Zoltán, tudományos segédmunkatárs (SZIE MKK-KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

 

A TDK-n induló hallgatók:

 

Halgazdálkodási Szekció

 

Bencsik Dóra, MKK Ökotoxikológus MSc. II.

Transzgenikus zebradánió (Danio rerio) vonal létrehozása ösztrogén hatású anyagok in vivo nyomon követésére

Témavezetők:  Dr. Csenki Zsolt Imre, tanszéki mérnök

                Bakos Katalin, tanszéki mérnök

                Dr. Kovács Balázs, tudományos főmunkatárs

 

Guti Csaba Ferenc, MKK Környezetmérnök V.

Intenzív halnevelő telep elfolyóvizének tisztítására létesített vizes élőhelyi rendszer előzetes vizsgálata

Témavezetők: Dr. Bokor Zoltán, tudományos segédmunkatárs

    Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

 

Holes Annamária, MKK Környezetmérnök MSc. I.

Zearalenon ösztrogén hatásának vizsgálata zebradánión (Danio rerio)

Témavezetők: Bakos Katalin, tanszéki mérnök

                         Dr. Kovács Balázs, tudományos főmunkatárs

 

Horváth Alexandra és Horváth Bea Réka, MKK Állattenyésztő mérnöki BSc. II. évfolyam

Ösztrogén hatású anyagok vizsgálata transzgenikus zebradánió (Danio rerio)

vonalakon

Témavezetők: Bakos Katalin, tanszéki mérnök

            Dr. Csenki Zsolt, tanszéki mérnök

 

Kálmán Tamás, MKK Környezetgazdálkodási agrármérnök BSc III.

Különböző kezelési és hőmérséklet hatása a széles kárász (Carassius carassius) ikra- és ivadékfejlődés ütemére

Témavezetők: Dr. Müller Tamás, tudományos főmunkatárs

            Demény Ferenc, PhD hallgató

            Buza Eszter, PhD hallgató

 

Nagy Tímea Melinda, MKK Természetvédelmi mérnök IV.

Stresszmentes kezelést lehetővé tevő bódítószerek hatékonyságának vizsgálata

pontyivadékon

Témavezetők: Dr. Bokor Zoltán, tudományos segédmunkatárs

            Dr. Szabó Tamás, egyetemi docens

 

Pelyhe Csilla, MKK Ökotoxikológus MSc. II.

A nanoezüst hatásainak vizsgálata zebradánión (Danio rerio)

Témavezetők: Dr. Csenki Zsolt Imre, tanszéki mérnök

            Dr. Hegyi Árpád, tudományos segédmunkatárs

            Bakos Katalin, tanszéki mérnök

 

Tulipán Tibor, MKK Környezetgazdálkodási agrármérnök BSc. III.

Halivadék-nevelés kezdő fázisának fejlesztési lehetőségeinek vizsgálata pontyon (Cyprinus carpio L.)

Témavezetők: Dr. Bokor Zoltán, tudományos segédmunkatárs

            Dr. Urbányi Béla, tanszékvezető, egyetemi docens

 

Varga Andrea, MKK Természetvédelmi mérnök III.

Kísérletes vizsgálatok malachitzöld kiváltására környezetbarát készítményekkel a halikra inkubációja során

Témavezetők: Dr. Bokor Zoltán, tudományos segédmunkatárs

            Dr. Urbányi Béla, tanszékvezető, egyetemi docens

            Dr. Szabó Tamás, egyetemi docens

 

Természetvédelem és vadgazdálkodás szekció

 

Ács Bernadett, MKK Természetvédelmi mérnök IV.

A balatoni angolna állomány állapota, biológiai hatása és jövője

Témavezetők: Dr. Müller Tamás, tudományos főmunkatárs

            Dr. Specziár András, tudományos igazgatóhelyettes

            Boczonádi Zsolt, PhD hallgató

 

Kaczkó Dániel, MKK Állattenyésztő mérnök BSc. II. és Bernáth Gergely, ÁOTK Biológus MSc. II.

Európában őshonos pisztrángfélék spermájának mélyhűtése és a mélyhűtött sperma felhasználása fajmegőrzési célokra

Témavezetők: Horváth Ákos, tudományos főmunkatárs

    Kotrik László, PhD hallgató

 

Eredmények:

 

Halgazdálkodási szekció

I. helyezett                Bencsik Dóra             

II. helyezett               Pelyhe Csilla

III. helyezett              Horváth Alexandra és Horváth Bea Réka

 

Különdíjak:

Fish-Coop Kft. Különdíja: Tulipán Tibor

Attala Hal Kft. És Dr. Horváth László különdíja: Holes Annamária

SZIE MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék különdíja: Varga Andrea

SZIE MKK Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet különdíja: Kálmán Tamás

 

Természetvédelem és Vadgazdálkodás szekció

 

I. helyezett                 Ács Bernadett

II. helyezett                Kaczkó Dániel és Bernáth Gergely

 

Különdíjak:

Halász Kft. (Szajol) különdíja: Kaczkó Dániel és Bernáth Gergely

 

Egyéb díjak:

 

Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács különdíja: Pelyhe Csilla

 Kaczkó Dániel

 Bernáth Gergely

Kosáry Domokos Könyvtár és Levéltár különdíja: Ács Bernadett

A MAG Alapítvány különdíja: Nagy Tímea Melinda

      ősz Ágnes

      Ács Bernadett

A kari Hallgatói Önkormányzat „Prezentációs Díja”: Guti Csaba Ferenc

 Kaczkó Dániel

 Bernáth Gergely

 

OTDK-ra javasolt hallgatók:

Ács Bernadett, Bencsik Dóra, Guti Csaba Ferenc, Horváth Alexandra és Horváth Bea Réka, Kaczkó Dániel és Bernáth Gergely, Pelyhe Csilla

 

 

 

 

TDK - 2010

A Bizottság összetétele:

 

Elnök:

Dr. Urbányi Béla, tanszékvezető, egyetemi docens (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

 

Tagok:

 

Dr. Székely Csaba, halászati szakmérnök, tudományos tanácsadó, c. egyetemi tanár (MTA, Állatorvos-tudományi Kutatóintézete, Halkórtan és parazitológia Csoport)

Dr. Szathmári László, egyetemi docens (NYME, MÉK, Állattudományi Intézet, Baromfi- és Sertéstenyésztési Intézeti Tanszék)

Szabó Róbert, halászati szakmérnök, halászati ágazatvezető (Öko 2000 Vállalkozás)

Dr. Szabó Tamás, egyetemi docens (SZIE MKK-KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

 

Titkár:

Dr. Bokor Zoltán, tanszéki mérnök (SZIE MKK-KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

 

A TDK-n induló hallgatók:

 

Halgazdálkodási Szekció

 

Ács Bernadett MKK TVM III.

A balatoni angolna állomány állapota, biológiai hatása és jövője

Témavezetők: Dr. Müller Tamás, tudományos munkatárs

   Dr. Specziár András, tudományos igazgatóhelyettes

 

Balogh Endre MKK AM VI.

Mikroszatellit markerek izolálása afrikai harcsa (Clarias gariepinus) genomjából

Témavezető: Dr. Kovács Balázs, tudományos munkatárs

 

 

Fera Gábor MKK TVM III.

Alarmferomonok hatása halakra

Témavezetők: Dr. Váradi László, egyetemi docens

   Buza Eszter, Ph.D. hallgató

 

Fodor Ferenc MKK TTM (MSc) I.

Intenzív termelés-takarmányozási rendszer kialakítása a hazai pontynevelésben

Témavezetők: Dr. Bokor Zoltán, tanszéki mérnök

   Dr. Hegyi Árpád, tanszéki mérnök

 

Gazsi Gyöngyi MKK ÁM (BSc) III.

Krónikus fluorid kezelés hatásának a zebradánió (Danio rerio) szívműködésére elektrokardiográfia segítségével

Témavezetők: Kovács Róbert, PhD hallgató

   Csenki Zsolt Imre, tanszéki mérnök

 

 

Gyuricska István MKK TVM IV.

Vízimadarak kártételének vizsgálata

Témavezetők: Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

   Dr. Bokor Zoltán, tanszéki mérnök

 

Kollár Tímea MKK ÁM III.

Zebradánió spermamélyhűtésének kidolgozása

Témavezető: Dr. Horváth Ákos, tudományos főmunkatárs

 

Machál Krisztián MKK ÁM III.

A szivárványos pisztráng (Oncorhyncus mykiss) ikrájának keltetőházi termékenyítése különböző szempontok szerint

Témavezető: Dr. Horváth Ákos, tudományos főmunkatárs

 

Palotás Péter MKK MM III.

A barramundi (Lates calcarifer) tenyésztése és tartása intenzív, recirkulációs rendszerű halgazdaságban

Témavezetők: Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

   Dr. Bokor Zoltán, tanszéki mérnök

 

 

Sály László MKK ÁM III.

Horgászfogások által okozott stressz vizsgálata több halfaj esetében

Témavezetők: Dr. Hegyi Árpád, tanszéki mérnök

   Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

 

Tóth Vivien MKK KM IV.

Tógazdasági haltermelés kockázatát növelő környezeti tényezők vizsgálata és értékelése

Témavezetők: Dr. Hegyi Árpád, tanszéki mérnök

   Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

 

Tusák Dávid Gergely MKK AM V.

Az ezüstkárász ivararányának és az ezzel összefüggő testparamétereinek vizsgálata

Témavezetők: Dr. Hegyi Árpád, tanszéki mérnök

   Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

 

 

 

Környezettudományi és környezetvédelmi Szekció

 

Györki Hajnalka MKK KM IV.

A Rákos patak és a tisztított szennyvíz minőségi jellemzői a Gödöllő-Isaszegi szakaszon

Témavezetők: Dr. Hegyi Árpád, tanszéki mérnök

   Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

 

Ökológia és természetvédelem II. Szekció

 

Balován Bence MKK TVM III.

Lápi póc fajvédelmi mintaprogram

Témavezetők: Dr. Müller Tamás, tudományos munkatárs

   Tatár Sándor, PhD hallgató

 

Bobák Gábor MKK KM IV.

Kulik Zoltán MKK KM II.

A lágyiszap csökkentésének biológiai lehetőségei halastavakban

Témavezetők: Dr. Hegyi Árpád, tanszéki mérnök

   Mészáros Erika, PhD. hallgató

 

Péli Máté MKK KGA III.

Szervesanyag terhelés vizsgálata horgászhasznosítású vizeken

Témavezetők: Dr. Hegyi Árpád, tanszéki mérnök

   Mészáros Erika, PhD. hallgató

Eredmények:

 

Halgazdálkodási szekció:

I. helyezett

Ács Bernadett

II. helyezett

Gazsi Gyöngyi

III. helyezett

Fodor Ferenc

 

Különdíjak:

Fish-Coop Kft. különdíja (Dr. Urbányi Béla): Kollár Tímea

Győri „Előre” HTSZ különdíja (Dr. Urbányi Béla): Tóth Vivien

SZIE MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék különdíja (Dr. Urbányi Béla): Balogh Endre

SZIE MKK Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet különdíja (Dr. Kriszt Balázs): Gyuricska István

 

Ökológia és természetvédelem II. Szekció

III. helyezett: Balován Bence

 

Különdíjak:

Halász Kft. Szajol különdíja (Dr. Urbányi Béla): Bobák Gábor és

Kulik Zoltán

 

Egyéb díjak:

 

Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács különdíj: Fera Gábor

A kari Hallgatói Önkormányzat „Prezentációs Díjai”: Balován Bence

                                                                               Tusák Dávid Gergely

 

 

OTDK-ra javasolt hallgatók

Ács Bernadett, Balován Bence, Fera Gábor, Fodor Ferenc, Gazsi Gyöngyi, Kollár Tímea, Tóth Vivien 

 

 

 

 

TDK - 2009

A Bizottság összetétele:

Elnök:

Dr. Urbányi Béla, tanszékvezető, egyetemi docens (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

 

Tagok:

Patakiné Dr. Várkonyi Eszter, tudományos főmunkatárs (ÁTK-KÁTKI)

Dr. Tátrai István, tudományos főmunkatárs (MTA-BLKI)

Dr. Pekár Ferenc főigazgató-helyettes (HAKI)

Dr. Szabó Tamás egyetemi adjunktus (SZIE)

 

Titkár:

Dr. Bokor Zoltán, tanszéki mérnök (SZIE)

 

A TDK-n induló hallgatók:

1. Albel Dániel MKK AM V.

A széles kárász mono-, és a széles kárász-compó bikultúrás ketreces ivadéknevelésének lehetősége tavi környezetben (kivonat)

Témavezetők: Dr. Müller Tamás tudományos munkatárs (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

                        Demény Ferenc tanszéki mérnök (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

2. Boltizár Ottó MKK AM (MSc) II.

A Fekete-Körös, mint vízi élőhely átalakulásának bizonyítása, halfauna vizsgálatokkal (kivonat)

Témavezetők: Csorbai Balázs PhD hallgató (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

                        Sallai Zoltán, a Hortobágyi Nemzeti Park munkatársa

 

3. Buza Eszter MKK AM V.

Ismétlődő stressz hatásainak vizsgálata zebradánión (Danio rerio) (kivonat)

Témavezetők: Dr. Váradi László egyetemi docens (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

                       Csenki Zsolt tanszéki mérnök (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

4. Kósa Alida MKK AM V.

Kínai razbóra (Pseudorasbora parva) populációk genetikai analízise RAPD módszerrel (kivonat)

Témavezetők: Dr. Kovács Balázs tudományos munkatárs (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

5 Kovács Ákos István MKK ÁM (BSc) III.

Pontysperma mélyhűtése üzemi mennyiségben (kivonat)

Témavezetők: Dr. Horváth Ákos tudományos főmunkatárs (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

6. Sokoray-Varga Solt Ferenc MKK AM V.

Különböző takarmányok és takarmányváltások hatása a széles kárász (Carassius carassius) ivadék megmaradására és növekedésére (kivonat)

Témavezetők: Dr. Müller Tamás tudományos munkatárs (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

                        Demény Ferenc tanszéki mérnök (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

7. Sokoray-Varga Solt Ferenc MKK AM V.

Alternatív módszerek az ikrakezelésben széles kárász modellen (Carassius carassius) (kivonat)

Témavezetők: Dr. Müller Tamás tudományos munkatárs (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

                        Demény Ferenc tanszéki mérnök (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

8. Zöldi Lajos Gergely MKK AM V., Lévai Tamás MKK ÁM (BSc) III.

A réti csík (Misgurnus fossilis) szaporítása és nevelése a természetesvízi állományok fenntartása és megerősítése érdekében (kivonat)

Témavezetők: Dr. Müller Tamás tudományos munkatárs (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

                        Demény Ferenc tanszéki mérnök (MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék)

 

Eredmények:

I. helyezett

Sokoray-Varga Solt Ferenc

II. helyezett

Albel Dániel

III. helyezett

Buza Eszter

 

OTDK-ra javasolt hallgatók:

Albel Dániel, Buza Eszter, Kovács Ákos István, ősz Ágnes, Sokoray-Varga Solt Ferenc

 

Különdíjak:

Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet különdíja: Kósa Alida

SZIE MKK KTI Halgazdálkodási Tanszék különdíja: Boltizár Ottó

Aranyponty Zrt. különdíja: ősz Ágnes

Czikhalas Halastavai Kft. különdíja: Kovács Ákos István

Szabolcsi Halászati Kft. különdíja: Zöldi Lajos Gergely és Lévai Tamás

 

 

 

 

TDK - 2008

A Bizottság összetétele:

Elnök:

Dr. Urbányi Béla, tanszékvezető, egyetemi docens (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

 

Tagok:

Dr. Horváth László, egyetemi tanár (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

Dr. Bercsényi Miklós, egyetemi tanár (Pannon Egyetem Georgikon Kar, Állattudományi és Állattenyésztéstani Tanszék)

Gönczy János (a Balatoni Halászati Zrt. volt vezérigazgatója, a tiszai ciánszennyezés kármentesítése során kormánybiztos)

Lódi György, termelési igazgató (Szegedfish Kft.)

 

Titkár:

Bokor Zoltán, tanszéki mérnök (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

A TDK-n induló hallgatók:

1. Bencsik Dóra MKK ÁM (BSc) III.

Fokhagymakivonat felhasználásának lehetőségei a haltenyésztésben

Témavezetők:    Dr. Szabó Tamás egyetemi adjunktus

                           Dr. Baska Ferenc egyetemi docens

                           Csenki Zsolt tanszéki mérnök

 

2. Fodor Ferenc MKK ÁM (BSc) III.

A tannin kezelés hatásai hallárvák kelésére

Témavezetők: Csorbai Balázs PhD hallgató

                        Bokor Zoltán tanszéki mérnök

 

3. Hegymegi Tibor MKK AM IV. Varga Ádám MKK AM V.

Széles kárász (Carassius carassius Linnaeus, 1758) nevelése a természetesvízi állományok fenntartása és megerősítése érdekében

Témavezetők: Dr. Györe Károly tudományos munkatárs

                       Demény Ferenc Phd. hallgató

 

4. Mészáros Erika MKK AM V.

Effektív mikroorganizmusok hatásainak vizsgálata több gazdasági halfaj szaporítása során

Témavezetők: Dr. Hegyi Árpád tanszéki mérnök

                       Dr. Urbányi Béla egyetemi docens

 

5 Stankovics Gergely MKK ÁM (BSc) II. Várkonyi Levente MKK ÁM (BSc) II.

A kiegészítő takarmányozás, a teljes értékű táppal etetés, valamint a kettő kombinált alkalmazása eredményeinek összehasonlítása a ponty (Cyprinus carpio) egynyaras ivadékának tavi nevelése során

Témavezetők: Dr. Szabó Tamás egyetemi adjunktus

                       Szabó Krisztián tógazdaságvezető

 

6. Varju Milán MKK ÁM (BSc) III.

Plazma fruktózamin meghatározás automatizált nanomódszerrel zebradánió halfajon a cukorbetegség-kutatás elősegítésére

Témavezetők: Dr. Hegyi Árpád tanszéki mérnök

                       Dr. Urbányi Béla egyetemi docens

Eredmények:

I. helyezett

Bencsik Dóra

II. helyezett

Fodor Ferenc

III. helyezett

Varju Milán

 

Különdíjak:

Szegedfish Kft. különdíja: Mészáros Erika

Szarvas-Fish Kft. különdíja: Stankovics Gergely - Várkonyi Levente

Silorus Kft. különdíja: Hegymegi Tibor és Varga Ádám

 

 

 

 

TDK - 2007

A Bizottság összetétele:

 

Elnök:

Dr. Urbányi Béla, tanszékvezető, egyetemi docens (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

  

Tagok:

Dr. Horváth László, egyetemi tanár (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

Dr. Váradi László, egyetemi docens (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék)

Dr. Katona Krisztián, egyetemi adjunktus (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Vadvilág Megőrzési Intézet)

Dankó István, ügyvezető igazgató (Aranykárász Bt.)

Ditrói József, igazgató (TEHAG Kft.)

  

Titkár:

Bokor Zoltán, PhD hallgató (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet, Halgazdálkodási Tanszék) 
  

A TDK-n induló hallgatók:

1. Boczonádi Zsolt MKK V. Széles kárászok szaporítása és nevelése a természetesvízi állományok fenntartása és megerősítése érdekében

Témavezetők: Dr. Müller Tamás tudományos munkatárs

                    Csorbai Balázs Ph.D. hallgató

 

2. Borbás Klára, Verseczki Viktor MKK VM III. A vaddisznó hatása az isaszegi vaddisznós kert vizes élőhelyén

Témavezetők: Dr. Szemethy László egyetemi docens

 

3. Farkas Milán MKK KTI II. A karikakeszeg (Blicca bjoerkna LINNAEUS, 1758) populáció paramétereinek felmérése és változása a 2000. évi ciánszennyezés hatására a Tisza magyarországi szakaszán

Témavezető: Dr. Györe Károly tudományos munkatárs

                      Demény Ferenc Phd. hallgató

 

4. Kotrik László MKK V. Echográfiás vizsgálatok alkalmazásának lehetősége A HALTENYÉSZTÉSBEN

Témavezetők: Lefler Kinga Katalin tanszéki mérnök

                        Dr. Szabó Tamás tudományos munkatárs

 

5. Kovács Dániel MKK V. HALFAUNISZTIKAI VIZSGÁLATOK BÖRZSÖNYI MORGÓ-PATAKON Témavezető: Dr. Keresztessy Katalin tudományos főmunkatárs

 

6. Kovács Máté MKK V. NÉHÁNY LEHETSÉGES STRESSZTÉNYEZ�? VIZSGÁLATA SZIVÁRVÁNYOS PISZTRÁGON (Oncorhynchus mykiss WALBAUM, 1792)

Témavezetők: Dr. Horváth Ákos tudományos főmunkatárs

                       Hegyi Árpád tanszéki mérnök

 

7. Kovács Róbert MKK V. KÜLÖNBÖZ�? NÖVÉNYVÉD�?SZEREK HATÁSÁNAK VIZSGÁLATA A ZEBRADÁNIÓ (Danio rerio) EMBRIÓKORI FEJL�?DÉSÉRE

Témavezetők: Csenki Zsolt tanszéki mérnök

                        Dr. Urbányi Béla egyetemi docens

                        Dr. Horváth László egyetemi tanár

 

8. Mosonyi Gábor MKK V. NATÍV ÉS MÉLYHŰTÖTT SPERMÁBÓL SZÁRMAZÓ HARCSÁK (Silurus glanis L.) MEGMARADÁSÁNAK VIZSGÁLATA LABORATÓRIUMI ÉS ÜZEMI KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT

Témavezetők: Bokor Zoltán PhD hallgató

                       Dr. Müller Tamás tudományos munkatárs

                       Dr. Horváth Ákos tudományos főmunkatárs

 

9. Szentkirályi Petra MKK IV. AZ EURÁZSIAI BORZ ÉS A VÖRÖS RÓKA ÁLLOMÁNYHELYZETE ÉS ÉL�?HELY PREFERENCIÁJA A MÁTYÁS KIRÁLY VADASKERTBEN

Témavezetők: Dr. Heltai Miklós egyetemi docens 
  

Eredmények:

I. helyezett: Kotrik László

II. helyezett: Boczonádi Zsolt

III. helyezett: Borbás Klára, Verseczki Viktor

Különdíjak: Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Dékáni Különdíj: Kotrik László

Környezet- és Tájgazdálkodási Intézet különdíja: Kovács Róbert

HÖK Különdíj: Kotrik László Aranykárász Bt. különdíja: Mosonyi Gábor

TEHAG Kft. különdíja: Kovács Dániel

Szarvas-Fish Kft. különdíja: Farkas Milán

Czikkhalas Kft. különdíja: Kovács Máté

Vadvilág Megőrzési Intézet különdíja: Szentkirályi Petra

Hubertus Vadkereskedelmi Kft különdíja: Borbás Klára és Verseczky Viktor
 

 

 

 

 

TDK - 2006

A Bizottság összetétele:

 

Elnök:

Dr. Horváth László, egyetemi tanár (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Halgazdálkodási Tanszék)

 

Tagok:

Dr. Bercsényi Miklós, egyetemi docens (Pannon Egyetem, Georgikon Mezőgazdaságtudományi Kar, Állattudományi és Állattenyésztéstani Tanszék, Állattan és Aquakultúra Csoport, Keszthely)

Dr. Magyary István, tudományos főmunkatárs (Kaposvári Egyetem, Állattudományi Kar, Sertés- és Kisállattenyésztési Tanszék, Kaposvár)

Gönczi János (a Balatoni Halászati Zrt. volt vezérigazgatója, a tiszai ciánszennyezés kármentesítése során kormánybiztos)

Lévai Ferenc, elnök-vezérigazgató (Aranyponty Zrt.)

Borbély Gyula, ügyvezető igazgató (Jászkiséri Halas Kft.)

 

Titkár:

Bokor Zoltán, PhD hallgató (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Halgazdálkodási Tanszék)

 

A TDK-n induló hallgatók:

Bugyi Tamás Károly (MKK V. évf.): „Már megint egy törpeharcsát fogtam!” - Komplex vizsgálatok törpeharcsán (Ictalurus nebulosus) (Kivonat)

Témavezetők: Dr. Váradi László egyetemi docens

                        Csenki Zsolt PhD hallgató

 

Béres Gábor (MKK V. évf.): Ragadozó halak gametogenezisének vizsgálata (Kivonat)

Témavezetők: Dr. Szabó Tamás egyetemi adjunktus

                        Lefler Kinga Katalin PhD hallgató

 

Kovács Róbert (MKK IV. évf.): A kínai razbóra (Pseudorasbora parva S.) területhasználatának vizsgálata a Babati I.-es tóban (Kivonat)

Témavezetők: Csorbai Balázs tanszéki mérnök

                        Dr. Horváth László egyetemi tanár

 

Molnár Tamás (MKK V. évf.): A nemesponty takarmányának kiegészítése repcedarával és ennek hatása a pontyhús zsírsavösszetételére (Kivonat)

Témavezetők: Trenovszki Magdolna tanszéki mérnök

                        Dr. Szabó Tamás egyetemi adjunktus

 

Pintér Zoltán Szilárd (MKK V. évf.): Halak mozgásaktivitásának mérése rádiotelemetriás módszerrel a Kis-Balaton vízvédelmi rendszer I-es ütemén (Kivonat)

Témavezetők: Dr. Keresztessy Katalin tudományos főmunkatárs

                        Dr. Tátrai István tudományos főmunkatárs

 

Rácz Mihály (MKK IV. évf.): A Háziréti-víztározó horgászfogásainak elemzése (Kivonat)

Témavezetők: Csorbai Balázs tanszéki mérnök

                        Dr. Horváth László egyetemi tanár

 

Staszny Ádám (MKK V. évf.): A garda (Pelecus cultratus) növekedése a Balatonban (Kivonat)

Témavezetők: Dr. Perényi Miklós külső óraadó

                       Dr. Paulovits Gábor tudományos főmunkatárs

                       Csorbai Balázs tanszéki mérnök

 

Szabó Tamás (MKK IV. évf.): Vízminőség vizsgálatok a Császári II. és III. számú halastavakban (Kivonat)

Témavezetők: Dr. Urbányi Béla egyetemi docens

                        Bokor Zoltán PhD hallgató

 

Eredmények:

I. helyezett: Béres Gábor

II. helyezett: Molnár Tamás és Szabó Tamás

III. helyezett: Bugyi Tamás Károly


 

Különdíjak:

Könyvutalvány I.: Kovács Róbert

Könyvutalvány II.: Staszny Ádám

Aranyponty Halászati Zrt. felajánlása: Bugyi Tamás Károly

Tógazda Halászati Rt. felajánlása: Pintér Zoltán

Fish-Coop Kft. felajánlása: Rácz Mihály

Szegedfish Kft. felajánlása: Kovács Róbert

Szarvas-Fish Kft. felajánlása: Staszny Ádám

 

 

 

 

TDK - 2005

A Bizottság összetétele:

Elnök:

Dr. Magyary István, egyetemi adjuntus (Kaposvári Egyetem, Állattudományi Kar, Sertés- és Kisállattenyésztési Tanszék)

 

Titkár:

Csenki Zsolt, PhD hallgató (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Halgazdálkodási Tanszék)

A TDK-n induló hallgatók:

1. Csernák Roland (Kivonat)

Előkísérletek a süllősperma mélyhűtésére

Témavezetők:    Dr. Urbányi Béla egyetemi docens

                          Dr. Horváth Ákos tudományos munkatárs

 

2. Demény Ferenc (Kivonat)

Kubikgödör-rendszerek halfaunisztikai vizsgálata a Közép-Tiszán

Témavezetők: Dr. Keresztessy Katalin, tudományos főmunkatárs

 

3. Ficsura Anita (Kivonat)

Az Amur keltetés paramétereinek számszerűsítése napjaink gyakorlata alapján

Témavezetők: Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

                       Bokor Zoltán, PhD hallgató

 

4. Mészáros Gergely (Kivonat)

A Ráckevei-Soroksári Duna-Ág (RSD) Cladocera faunájának előzetes felmérése

Témavezetők: Dr. Pekli József, egyetemi docens

                       Dr. Zsuga Katalin, tudományos főmunkatárs

                       Udvari Zsolt, PhD hallgató

 

5 Szabó Krisztián (Kivonat)

Az indukált süllőszaporítás etológiai alapelemei

Témavezetők: Dr. Horváth László, egyetemi tanár

                        Dr. Urbányi Béla, egyetemi docens

                       Csorbai Balázs, tanszéki mérnök

 

6. Szajcz Tímea (Kivonat)

Nagyüzemi csukaszaporítás hatékonyságának vizsgálata a Dinnyési Szaporító és Ivadéknevelő Tógazdaságban

Témavezetők: Dr. Szabó Tamás, tudományos munkatárs

                       Szabó Krisztián, tógazdaság-vezető

Eredmények:

I. helyezett: Szabó Krisztián, MKK IV.

II. helyezett: Szajcz Tímea, MKK V

 

Különdíjak:

Tógazda Halászati Rt. különdíja:

Mészáros Gergely

 

Halász Kft. különdíja:

Demény Ferenc

 

Fish-Coop Kft. különdíja:

Csernák Roland

 

Interfish Kft. különdíja:

Ficsura Anita

 

 

 

 

TDK - 2004

A Bizottság összetétele:

Elnök:

Balogh József, elnök (Haltermelők Országos Szövetsége és Terméktanácsa)

 

Tagok:

Dr. Lanszki József, egyetemi  adjunktus (Kaposvári Egyetem, Állattudományi Kar)

Dr. Váradi László, egyetemi docens (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Halgazdálkodási Tanszék)

Patakiné dr. Várkonyi Eszter, tudományos főmunkatárs (KÁTKI)

Lódi György, termelési igazgató (Szegedfish Kft.)

 

Titkár:

Lefler Kinga Katalin, PhD hallgató (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Halgazdálkodási Tanszék)

 

A TDK-n induló hallgatók:

1. Bokor Zoltán

A harcsa (Silurus glanis) hímivarsejtjének minőségi vizsgála-ta különböző szempontok alapján

Témavezetők:    Dr. Urbányi Béla egyetemi docens

                           Dr. Horváth Ákos tudományos munkatárs

 

2. Dandé István

Folyóvizi halfajok ovogenezisének vizsgálata

Témavezetők: Lefler Kinga Katalin, PhD hallgató

                       Dr. Szabó Tamás, C.Sc., tudományos munkatárs

 

3. Demény Ferenc

Halfaunisztikai vizsgálatok Nagykörű térségében

Témavezetők: Dr. Keresztessy Katalin, tudományos főmunkatárs

 

4. Faidt Petre

Halastavak oxigénháztartásának elemzése halpusztulások megelőzésére

Témavezetők: Dr. Horváth László, egyetemi tanár

                       Csorbai Balázs, tanszéki mérnök

 

5. Lendvai Eszter

A nyíltvízi és partmenti zóna zooplankton állományának alakulása a dinnyési ivadéknevelő és növendék-előállító tavakban

Témavezetők: Dr. Horváth László, egyetemi tanár

                       Csorbai Balázs, tanszéki mérnök

6. Papp Katalin

Az aranysakál (Canis aureus) elterjedésének vizsgálata akusztikus módszerrel

Témavezetők: Dr. Heltai Miklós, egyetemi adjunktus

 

7. Szőcs Emese  és Balogh Viktor

A nyest (Martes foina) táplálkozásának és viselkedésének vizsgálata ember által zavart környezetben

Témavezetők: Dr. Heltai Miklós, egyetemi adjunktus

 

8. Tóth Péter

Termelésen kívüli halastavak ismételt üzembeállítás folyamatának elemzése

Témavezetők: Dr. Horváth László, egyetemi tanár

                       Csorbai Balázs, tanszéki mérnök

 

8. Trenovszki Magdolna

A közösségi érintkezés hatása a növekedésképességre, táplálkozási hatásfokra és viselkedésmódra az Afrikai harcsa (Clarias gariepinus) esetében

Témavezetők: Dr. Horváth László, egyetemi tanár

                       Dr. Urbányi Béla, egyetemi adjunktus

 

Eredmények:

I. helyezett: Lendvai Eszter

II. helyezett: Papp Katalin

III. helyezett: Szőcs Emese és Balogh Viktor

Halgazdálkodási Tanszék különdíja: Bokor Zoltán

 

 

 

 

TDK - 2003

A Bizottság összetétele:

 

Elnök:

Dr. Woynarovich Elek, Széchenyi díjas professzor

 

Titkár:

Hegyi Árpád, PhD hallgató (Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, Halgazdálkodási Tanszék)

A TDK-n induló hallgatók:

1. ősz Katalin, ELTE TTK V.:

Rózsás díszmárna (Barbus conchonius) spermájának mélyhűtése

Témavezetők: Dr. Urbányi Béla

                       Dr. Horváth Ákos, tudományos munkatárs

                       Miskolczi Edit, PhD hallgató

 

2. Mihálffy Szilvia, MKK V.:

Hazai folyóvizi pontyfélék hímivarsejtjeinek mélyhűtése

Témavezetők: Dr. Urbányi Béla

                       Dr. Horváth Ákos, tudományos munkatárs

                       Miskolczi Edit, PhD hallgató

 

3. Mészáros Gergely, MKK IV.

A ráckevei-soroksári-dunaág haleltartó képessége

Témavezetők: Dr. Pekli József, egyetemi docens

                        Udvari Zsolt, PhD hallgató

 

4. Herpai István, MKK V.

A fenékjáró küllő (gobio gobio) ovogenezisének és a mesterséges szaporítás lehetőségének vizsgálata

Témavezetők: Dr. Szabó Tamás

                       Lefler Kinga Katalin, PhD hallgató

 

5. Bokor Zoltán, MKK IV.

A termelési szerkezet és a pontyhozam összefüggései a szegedfish Kft.-ben

Témavezetők: Dr. Horváth László, egyetemi tanár

                       Csorbai Balázs, tanszéki mérnök

 

6. Babrik Zsolt és Pásztor Zsolt, MKK, V.

A vörös róka (Vulpes vulpes) populációdinamikai jellemzőinek vizsgálata különböző földrajzi környezetben

Témavezetők: Dr. Heltai Miklós

                        Bíró Zsolt

 

7. Tarnawa Ákos, MKK, V.

Mezeinyulak populációdinamikája

Témavezetők: Bíró Zsolt

Eredmények:

I. helyezett: Bokor Zoltán

II. helyezett: Mihálffy Szilvia

III. helyezés: Tarnawa Ákos

 

Különdíjak:

Mészáros Gergely

Herpai István